skip navigation

HONOR ROLL

2016 - 2017

Rebels

Class of 2018 - GPA 3.5 and over

  • Anna Bowers (OLGCHS)
  • Erin Calloway (OLGCHS)
  • Jessie Calloway (OLGCHS)
  • Kat Campbell (Watkins Mill)
  • Caroline Campbell (Glenelg Country School)
  • Paige Colvin (South Carroll)
  • Haley Gerold (OLGCHS)
  • Danielle Holt (Oakdale)
  • Lauren Keeting (Sherwood)
  • Lillian Kim (Urbana)
  • Kendall Krause (Notre Dame Prep)
  • Casey Leach (OLGCHS)
  • Brianna Linton (Glenelg)
  • Mary Marc (Mount de Sales Academy)
  • Rachel Montgomery (Glenelg)
  • Molly Murray (Academy of the Holy Cross)
  • Kerry Pullano (Georgetown Visitation Preparatory)
  • Faith Schanck (Marriotts Ridge)
  • Kasey Schuchardt (Westminster)
  • Sophia Valentino (Reservoir)

Class of 2018 - GPA 3.0 - 3.49

  • Kendall Cassidy (Magruder)

Class of 2019 - GPA 3.5 and over

  • Sierra Agarwal (Walter Johnson)
  • Haley Allen (Sherwood)
  • Lauren Baehr (McDonogh)
  • Drew Balfour (Rockville)
  • Allie Battista (OLGCHS)
  • Mary Blee (Mount de Sales Academy)
  • Adrenne Bruch (Walter Johnson)
  • Raeann Carpenter (Wooton)
  • Paige Christensen (OLGCHS)
  • Carson Dillard (Glenelg)
  • Katherine Foley (Academy of the Holy Cross)
  • Riley Geraghty (Reservoir)
  • Emily Grimm (Glenelg)
  • Cara Guiffre (Sherwood)
  • Lizzie Hsu (Churchill)
  • Charlotte Jones (Academy of the Holy Cross)
  • Katherine Jones (Northwest)
  • Claire Mallory (Walter Johnson)
  • Georgia McCally (Bullis)
  • Rachel Montgomery (Glenelg)
  • Annie Myers (Academy of the Holy Cross)
  • Karenna Nambiar (Churchill)
  • Acadia Noll (Marriotts Ridge)
  • Emma Nowakowski (Bishop O'Connell)
  • Anna Nugent (Walter Johnson)
  • Grace Park (Walter Johnson)
  • Annabelle Salkeld (Reservoir)
  • Sydney Sweeney (OLGCHS)

Class of 2019 - GPA 3.00 - 3.49

  • Julia Fratta (Marriotts Ridge)
  • Hanna Freund (Witman)
  • Elaina Hagen (Northwest)
  • Katie Rice (Howard)
  • Sara Tyssowski (Westminster)
  • Gracie Virden (Marriotts Ridge)

Class of 2020 - GPA 3.5 and over

  • Sheila Beckwith (Atholton)
  • Jacqueline Duke (Stone Ridge)
  • Taylor Leach (OLGCHS)
  • Lauren Martin (OLGCHS)
  • Madison Myers (Holton-Arms)
  • Danielle Salameh (OLGCHS)
  • Lily Salvatore (Walter Johnson)
  • Sarah Thorman (Centennial)
  • Ava Weichel (OLGCHS)

Class of 2020 - GPA 3.00 - 3.49

  • Ally Hilligoss (Walter Johnson)
  • Olivia Klein (Yorktown)
  • Amaya McNear (Howard)
  • Rachel Powell-Young (DC International)
  • Olivia Schwab (River Hill)

Class of 2021 - Straight A's

  • Nadia Baskot (Baker)
  • Tessa Block (Rosa Parks)
  • Emma Grace Cromwell (Frost)
  • London Downing (Alice Deal)
  • Abby Fisher (Roberto Clemente)
  • Megan Flannery (Holy Cross)
  • Madison Flynn (Oakdale)
  • Sophia Georgopoulos (St. Peter's)
  • Maggie Hunter (St. Mary's)
  • Lexi Kimmel (Farquhar)
  • Carly Linthicum (Baker)
  • Riley Macon (Lime Kiln)
  • Sadie McMullen (North Bethesda)
  • Caroline Meyer (St. Elizabeth)
  • Adanya Moyer (A. Mario Loiderman)
  • Lauren O'Keefe (St. Peter's)
  • Jaime Petronis (Farquhar)
  • Kate Petronis (Farquhar)
  • Casey Phelps (Redland)
  • Lexi Rakis (Farquhar)
  • Gabi Sager (Redland)
  • Lane Schanck (Mount View)
  • Allie Shafer (Burleigh Manor)
  • Avery Sion (Holton Arms)
  • Sydney Witmer (Baker)

Class of 2021 - All A's & B's

  • Molly Battista (Farquhar)
  • Nicole Beckham (St. Andrew Apostle)
  • Abby Fazenbaker (Boonsboro)
  • Allison Hai (St. Andrew Apostle)
  • Sophia Poretsky (Bullis)
  • Abby Roetering (Folly Quarter)

Class of 2022 - Straight A's

  • Claire Beucher (Mary of Nazareth)
  • Emma Hickey (St. John the Baptist)
  • Meghan Kennedy (North Bethesda)
  • Allison McTimoney (Rocky Hill)
  • Mila Pekar (North Bethesda)
  • Emma Thompson (Gaithersburg)
  • Jillian Ward (Tilden)
  • Alex Washington (St. Peter's)

Class of 2022 - All A's & B's

  • Noelle Conely (Saint Louis School)
  • Meghan Kennedy (North Bethesda)

Class of 2023 - Straight A's

  • Cici Hickey (St. John the Baptist)
  • Alana Leak (Lime Kiln)
  • Kayla Norris (St. Peter's)
  • Alexis Reese (Earl B Wood)
  • Marguerite Stanislav (Parkland Magnet)
  • Camille Thomas (Rocky Hill)

Class of 2023 - All A's & B's

  • Reagan Gleason (St. Peter's)
  • Kayla Norris (St. Peter's)
  • Erin O'Keefe (St. Peter's)
  • Katelyn Sharp (Clarksville)

Class of 2024 - Straight A's

  • Leah Doy (New Market)
  • Maggie Flanagan (Pine Crest)
  • Emily Meyer (Deer Crossing)
  • Keller Reilly (Rolling Terrace)
  • Bethany Rose (Brookegrove)
  • Emily Meyer (Deer Crossing)
  • Ealisayd Triplett (Holy Redeemer)

Class of 2024 - All A's & B's

  • Nora Begley (Mother of Devine Grace)
  • Sydney Monaco (Manor Woods)

Class of 2025 - All A's & B's

  • Kennedy O'Keefe (St. Peter's)
  • Sophia Rakis (Brooke Grove)

*updated as of 3/5/17

Renegades

Class of 2018 - GPA 3.5 and over

  • Lori Breen (St. John's)
  • Hanna Bush (Poolesville)
  • Megan Cleverly (Middletown)
  • Taylor Curtis (Loudoun)
  • Adriana D'Amore (Linganore)
  • Lila Greening (Heritage)
  • Megan Libonate (Oakdale)
  • Maggie Luzier (Boonsboro)
  • Jenna Molnar (Walkersville)
  • Makenzie Schnur (Brunswick)
  • Paige Shortt (Walkersville)
  • Rylee Sweeney (Loudoun)

Class of 2018 - GPA 3.00 - 3.49

  • Elizabeth Tyler (Loudoun)

Class of 2019 - GPA 3.5 and over

  • Kayla Ballve (Loudoun)
  • Isabelle Clark (Oakdale)
  • Amanda Effland (Frederick)
  • Shae Fitzgerald (Oakdale)
  • Kayla George (Middletown)
  • Julia Iapicca (Oakdale)
  • Makenna Luzier (Boonsboro)
  • Molly McCook (South Hagerstown)
  • Shaye Morrell (Urbana)
  • Clare Reynolds (Marriotts Ridge)
  • MiKinley Williams (OLGCHS)

Class of 2019 - GPA 3.00 - 3.49

  • Savannah Vance (Tuscarora)

Class of 2020 - GPA 3.5 and over

  • Gianni Blundell (Williamsport)
  • Grace Carey (Oakdale)
  • Blake Clouser (Tuscarora)
  • Emily Cole (Linganore)
  • Bridget Crowley (St. John's)
  • Shanna Dextradeur (Middletown)
  • Emma Jackson (Urbana)
  • Karly Liebendorfer (Middletown)
  • Ella Mannix (Boonsboro)
  • Nellie O'Brien (Urbana)
  • Sarah Roll (Boonsboro)
  • Francesca Rosone (St. John's)
  • Bridget Scherer (St. John's)
  • MacKenzi Wright (South Hagerstown)

Class of 2020 - GPA 3.00 - 3.49

  • Faith Butler (Oakdale)
  • Kylie Hayden (Urbana)
  • Olivia Welty (Saint James)

Class of 2021 - Straight A's

  • Gabby Averill (Oakdale)
  • Alyssa Daley (Middletown)
  • Isabella Ewine (Middletown)
  • Taylor Farina (Oakdale)
  • Tatum Fugini (Mt. Airy)
  • Allison Grunwell (Oakdale)
  • Sophia Hassett (Walkersville)
  • Brynn Hoffman (Middletown)
  • Maggie Molnar (Walkersville)
  • Brook Morrow (Boonsboro)
  • Avery Robertson (New Market)
  • Rachael Robinson (Middletown)
  • Emma Sellers (Mt. Airy)
  • Brooke Staines (Ballenger Creek)
  • Janey Wells (Walkersville)

Class of 2021 - All A's & B's

  • Alexis Fleming (Urbana)
  • Annie Krop (Windsor Knolls)
  • Jordyn Miller (Walkersville)
  • Ella Moore (Oakdale)

Class of 2022 - Straight A's

  • Sydney Acol (St. John's)
  • Megan Adams (Mother Seton)
  • Marin Bartman (Middletown)
  • Maddie Black (St. John's)
  • Sofia Cedrone (Middletown)
  • Alexandra Crosby (Windsor Knolls)
  • Grace Doy (New Market)
  • Anna Kerns (Brunswick)
  • Xylea Keyfauver (Middletown)
  • Hannah LaPadula (Middletown)
  • Laura Mancinelli (Crestwood)
  • Jolie Orns (John Poole)
  • Ava Selby (Boonsboro)
  • Naomi Smariga (St. John's)

Class of 2022 - All A's & B's

  • Rebekah Forney (St. John's)
  • McKenna Martin (St. John's)
  • Natalie Scherer (St. John's)

Class of 2023 - Straight A's

  • Amy Grace Bizzell (Middletown)
  • Carson Goodie (Middletown)
  • Nicole Sibold (Frederick Classical Charter)
  • Vera Winchester-Dodman (Middletown)

Class of 2023 - All A's & B's

  • Helen Bartman (Middletown)
  • Kiley Coulby (Middletown)
  • Jadyn Fleming (Urbana)

Class of 2024 - Straight A's

  • Madalynn Chausky (Yellow Springs)
  • Lizzie Goodwin (Tinity)
  • Abby LaPadula (Yellow Springs)
  • Gabrielle Rickerty (St. John's)

Class of 2024 - All A's & B's

  • Brianna Amick (Tuscarora)
  • Maya Graham (St. John's)

Class of 2025 - Straight A's

  • Olivia Adams (Mother Seton)
  • Anna Alt (Oakdale)
  • Hayden Jessop (Tuscarora)
  • Kate Moore (Oakdale)

Class of 2025 - All A's & B's

  • Evie Graham (Carroll Manor)
  • Alexandra Koepsell (Centerville)

Class of 2025 - All A's & B's

  • Alana Orlando (Orchard Grove)

You could win $5,000! Plus, help us win a VIP Theater Takeover for our members. ENTER NOW